Psychomatka

6. července 2016 v 16:53 | renate
Fenomén dnešní doby psychomatka.
Ve chvíli, kdy potencionální psychomatka otěhotní, stane se sobcem s představou, že středem všeho je ona a její dítě, později děti. Začne platit " Já jsem matka, kdo je víc?" Původně žena chytrá, vzdělaná, sebevědomá, zaměstnaná, snad téměř dokonalá mizí nenávratně pryč. Objeví se psychomatka.
Bohužel střet s psychomatkou je neskutečně náročný zážitek. Charakteristický znak - bezohlednost k ostatním.
A tak potkáváme matku s kočárkem, která vjede všude bez ohledu na místo, čas či prostor. Potkáváme matku kojící na veřejnosti - nic proti potřebám dítěte, ale dívat se na vytahané prso není zcela estetický zážitek, po kterém by někdo toužil. Psychomatka nemá potřebí soukromí, vyhovuje jí pozornost veřejnost. Protože je zároveň sobec, nutí okolí tento výjev sledovat. Jak se tomu vyhnout, když sedíte ve vlaku a psychomatka vytáhne prso, jdete parkem a psychomatka na lavičce vytáhne prso, procházíte nákupním centrem a psychomatka vytáhne prso...?
Život jí určují internetové stránky pro matky. Psychomatka hodiny stráví u internetu, aby měla přehled o všech trendech na téma matka x dítě. Dítě nevychovává, ale vysvětluje. Hodiny vysvětlování dítěti ročnímu, další hodiny vysvětlování a přemlouvání dítěte staršího a staršího.
Výsledek? Hroutí se psychomatka, hroutí se rodina, hroutí se okolí. Dítě si dělá co chce, jde kam chce, rozhoduje se jak samo chce.
Psychomatka, ta se rovná pohromě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dena Destra Dena Destra | E-mail | Web | 6. července 2016 v 17:34 | Reagovat

:-D podarený článok, bez empatie a lásky to nejde, preto existujú psychomatky, a navyše, kojenie na verejnosti, ved ťa nikto, dúfam, nenúti sa dívať, i ked pravda, ale však existujú aj špeciilne kojenecké tričká, tak prečo nemôzu vyuziť tie?

2 renate-rena renate-rena | 6. července 2016 v 17:47 | Reagovat

Odpověď na otázku nutí mě dívat se na kojení? Ano, nutí. Pokud sedím ve vlaku, v autobuse a matka naproti vytáhne prso, tak nutí. A jak se cítí neznámý muž, který je přinucen se dívat. Má vystoupit? Ale proč já? Stejná situace se mi stala i v restauraci. Podotýkám jsem matka.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama