Srpen 2016

Neviditelný na internetu

29. srpna 2016 v 22:43 | Rena
Moderní technologie a různé vymoženosti posunuly společnost nejen ke spoustě výhod, které nám usnadňují život, ale tento pokrok umožnil spoustě hlupáků za pokrok se schovat, získat anonymitu a dal jim možnost schovat se obrazovku počítače, jsou ztraceni v pokroku. Vznikli "hrdinové", kteří začali psát neskutečně sprosté blogy nebo zakládají "hrdinské" profily na facebooku. Je to člověk ve společnosti nemluvný, uzavřený, slabý a právě anonymita pokroku mu dává šanci udělat ze sebe něco co není a nikdy nebude, je přesvědčen, že sprostými výrazy dokáže upoutat pozornost, protože to prostě jinak nedokáže. V běžném životě, ve skutečném kontaktu s lidmi, nedokáže ze sebe vysoukat slovo, neumí odpovídat na jednoduché otázky, protože potřebuje čas na přípravu odpovědi a tu získá pouze schováváním za vymýšlenými profily.Má neskutečnou radost, když je jeho super nechutný sprostý blog zahrnutý komentáři, protože jedině tak získává na popularitě. Výzva: "Na takto sprosté blogery nereagujte, nepište mu komentáře, nechte ho ztraceného v pokroku!"

Náhody

14. srpna 2016 v 1:15 | Rena
Můžeme dlouho diskutovat o náhodách. Existují nebo ne? Odpověď bude asi záležet na našich životních zkušenostech, ale také na schopnosti posoudit i zpětně danou situaci nebo rozhodnutí. Já teda většinou až zpětně vidím, že co se stane je spíše rozhodnutí ve chvíli kdy stojím na křižovatce svého života. Často přemýšlím co by se stalo a jak by to pokračovalo při opačném rozhodnutí než, které jsem kdy udělala. Hodně náhod nám ovšem může připravit internet. Brouzdáte na internetu a náhodou narazíte na staré přátelé, zjistíte informaci, která vás posune jinam, jste překvapení zjištěním, že vám někdo něco zatajil, že vás někdo podrazil. Náhody existují a hodně nás překvapí ve chvíli kdy to čekáte nejmíň. Náhody nemusí vždycky představovat katastrofu, náhody nás můžou rozesmát, zbavit pochybností, napravit co se někdy nepovedlo nebo nám pomůžou dosáhnout úspěchu.

Kverulant

1. srpna 2016 v 15:34 | Renate-rena
Setkání s kverulantem se rovná srážce s blbcem. Pro objasnění musím napsat, že se jedná o chronického a neodbytného stěžovatele na cokoliv. Zobrazuje se jako počítadlo na facebooku. Počet zobrazení nelze ovlivnit, rovná se totiž počtu stížností, které rostou astronomickou řadou. Počet zobrazení je často v elektronické podobě roven úspěchu, čím víc zobrazení, tím větší úspěch. Počet zobrazení kverulanta lze přirovnat ke katastrofě. Stížnosti se na vás sypou jako lavina a sotva zodpovíte na jednu jeho stížnost, hned dalších deset rychlostí blesku přistane. Zatím jsem ještě nepřišla na to jak kverulanta zabavit nebo odklonit jiným směrem. Stačilo by tlačítko vypnout nebo smazat a kverulant by zmizel.